مقایسه کردن telegram کانال تلگرام فوتبال

مقایسه کردن: telegram کانال تلگرام فوتبال لیونل مسی یامهدی عج Football Lionel mesi

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

از سال ۱۳۸۵ شرط آزمون از بین بردن شده است و بنای اعطای بورسیه بر تعلق گرفتن به دانشجویان ممتاز با تایید وزیر استوار شده است هست. بعد ها در سال ۱۳۸۷ یک بند به ای

دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

عبارات مهم : دانشجویان

از سال ۱۳۸۵ شرط آزمون از بین بردن شده است و بنای اعطای بورسیه بر تعلق گرفتن به دانشجویان ممتاز با تایید وزیر استوار شده است هست. بعد ها در سال ۱۳۸۷ یک بند به این شروط اضافه شده است که افراد داری خدمات فرهنگی و … نیز می توانند با شرط سنی و حداقل معدل ۱۴ و ۱۶ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بورسیه ها منتفع شوند.

«آقای دکتر فرجی دانا را آوردیم و ایشان شروع به کار کرد که بورسیه و ما ادراک البورسیه».

این جمله ای بود که حسن روحانی ۱۵ مهر سال ۱۳۹۳ در مراسم شروع سال تحصیلی دانشگاه ها گفت و به یکی از جنجالی ترین مباحث سال های اخیر سمت و سویی دیگر داد آیا که استیضاح فرجی دانا یکی از وزرای محبوب خود را نتیجه ورود وزارتخانه علوم به عنوان بورسیه ها دانست..

دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

به گزارش جماران ، جنجال عنوان بورسیه های غیرقانونی که از خرداد سال ۹۳ کلید خورده است تا کنون ادامه داشت تا اینکه شب گذشته محمود صادقی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران منشتر شدن گزارش ۱۵ صفحه ای وزارت علوم از زوایا و شرح دیگر این ماجرا خبر داد.

در این گزارش ۱۵ صفحه ای نکات جالب توجهی مشاهده می شود.

از سال ۱۳۸۵ شرط آزمون از بین بردن شده است و بنای اعطای بورسیه بر تعلق گرفتن به دانشجویان ممتاز با تایید وزیر استوار شده است هست. بعد ها در سال ۱۳۸۷ یک بند به ای

ملاک اعطای امتیاز بورسیه به دانشجویان چیست؟

در ابتدای این گزارش که از سوی وزارت علوم تدوین شده است است به قانون مصوب نحوه تعیین واجدین شرایط استفاده از امتیاز بورس اشاره شده است که طی سال های ۶۴ الی ۸۴ برخورداری از این امتیاز خاص تنها از دو طریق امکان پذیر بوده است: ۱- قبولی در آزمون اعزام ۲- مربیان واجد شرایط دانشگاه ها

در ادامه این گزارش آمده است: از سال ۱۳۸۵ شرط آزمون از بین بردن شده است و بنای اعطای بورسیه بر تعلق گرفتن به دانشجویان ممتاز با تایید وزیر استوار شده است هست. بعد ها در سال ۱۳۸۷ یک بند به این شروط اضافه شده است که افراد دارای خدمات فرهنگی و … نیز می توانند با شرط سنی و حداقل معدل ۱۴ و ۱۶ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بورسیه ها منتفع شوند.

دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

گرچه در این گزارش اذعان شده است که این شروط بعدها هیچکدام از سوی وزیر وقت علوم تایید نشدند ولی در این گزارش نیامده است که دقیقا بعد از عدم تایید وزیر ملاک گزینش افراد واجد شرایط چه بوده است!

شورای مرکزی اعطای بورس

در گزارشی که شرکت امور دانشجویان وزارت علوم در پاسخ به سوالات صادقی تنظیم کرده است از شورای مرکزی اعطای بورس تنها به عنوان پیشنهاد دهنده شرایط و ضوابط بورسیه ها نام برده که باید نظرات آن از سوی وزیر تایید ولی در عمل این شورا خود را به همراه چند نهاد و شخص دیگر به عنوان معرف متقاضیان بورس معرفی می کند.

از سال ۱۳۸۵ شرط آزمون از بین بردن شده است و بنای اعطای بورسیه بر تعلق گرفتن به دانشجویان ممتاز با تایید وزیر استوار شده است هست. بعد ها در سال ۱۳۸۷ یک بند به ای

ردپای یک تشکل دانشجویی خاص!

در صفحه دوم این گزارش آمده است: معرفین افراد جهت اخذ بورسیه به طورکلی «دانشگاه ها، تشکلهای دانشجویی خاص، مسئولین وزارت علوم و شخص مدیرکل بورس و اعزام بوده اند که لیست آنها به تفکیک موجود است»

دولت احمدی نژاد چه بر سر بورسیه ها آورد؟

اگرچه شرکت امور دانشجویان لیست تفکیکی را به همراه این گزارش منتشر نکرده است ولی با ذکر مثال هایی در ادامه اذعان کرده است: «به عنوان مثال درفاصله سال های ۸۹ تا ۹۲ معاون فرهنگی وقت وزارت علوم ۷۳۶ را نفر، یک تشکل دانشجویی ۵۹۵ نفر، مسئولی دیگر در وزارت منزل ۱۵۱ نفر و …» معرفی کرده اند.

دراین گزارش تاکید شده است است که ورود به سیستم بدون معرفی از سوی یکی از مراجع فوق عملا امکان پذیر نبوده است.

معاون وقت فرهنگی وزارت علوم طی آن سال ها غلامرضا خواجه سروی بوده هست.

دور زدن کنکور! تحصیل در رشته های داخلی به جای اعزام به خارج از کشور!

سازمان امور دانشجویان یکی از تخلفات صورت گرفته در قالب امتیاز بورسیه تحصیل در خارج از کشور را اینگونه عنوان کرده است که بعضی افراد جهت ادامه تحصیل در کشور عزیزمان ایران چون نمی توانسته اند در آزمون های ورودی قبول شوند با گرفتن امتیاز بورسیه و تبدیل آن از خارج به داخل کشور، عملا کنکور را دور می زده اند.

اما آنچه که زیاد جای تعجب دارد این است که اغلب این افراد در رشته هایی ادامه تحصیل داده اند که هیچ وقت جزو رشته های مهم جهت اعزام نبوده هست؛ جهت مثال فردی با پذیرفته شدن در رشته ای مهم مانند علوم فنی- مهندسی جهت تحصیل در خارج کشور بعد از تبدیل اوضاع خود از دانشجوی اعزامی به دانشجوی داخلی در رشته هایی نظیر ادبیات فارسی، نهج البلاغه ، فقه و … ادامه تحصیل داده است.

تعداد دقیق بورسیه ها در دولت احمدی نژاد

بورسیه خارج: ۷۲۹ نفر

بخشنامه ایثار گران: ۱۶۵ نفر

مربیان دانشگاه ها: ۸۹۰ نفر

تبدیل خارج به داخل: ۱۸۸۶ نفر

مجموع: ۳۶۷۰ نفر

هزینه تحصیل بورسیه های دولت احمدی نژاد چه میزان بوده است؟

با توجه به اطلاعات مالی صفحه چهارم گزارش شرکت امور دانشجویان جهت افرادی که تبدیل خارج به داخل شده است اند؛ به علاوه افرادی که تحت بخشنامه ایثارگران بورس گرفته اند هر ترم «شصت و یک میلیارد و پانصد میلیون تومان» شهریه پرداخت شده است است.

برای مربیان هر ترم «هفده میلیارد و هشتصدمیلیون تومان» پرداخت شده است است و به ازای هر بورسیه خارج از کشور چیزی حدود ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان هزینه شده است است.

سرانجام بورسیه های بدون آزمون در دولت احمدی نژاد چه شد؟

در این گزارش تصریح شده است هست، جهت آنچه که جلوگیری از بروز تنش های اجتماعی نامیده شده است است و هم چنین رعایت سیاست حل معضل افرادی که دارای شرایط آیین نامه های گذشته را داشته اند می توانند ادامه تحصیل بدهند.

افرادی نیز که یک یا چند شرط مصوب همان دوره را نداشته اند می بایستی با هزینه شخصی خود ادامه تحصیل دهند و در نهایت کسانی که با اراده آمار غلط توانسته بودند بورسیه کسب کنند نیز از ادامه تحصیل محروم شدند که تعداد آن ها ۸۴۰ نفر بوده است!

در اطلاعیه پیوستی این گزارش به موارد جالبی اشاره شده است است از جمله اینکه فردی با معدل ۱۰/۸۰ صدم توانسته با جعل و عوض کردن نمره خود به ۱۴/۵۰ صدم بورس دکتری کسب کند!

تعداد دقیق نورچشمی ها مشخص نیست!

در این گزارش در پاسخ به پرسش محمود صادقی در مورد تعداد دقیق وابستگان به مسولین و مقامات کشور در فهرست بورسیه های بدون آزمون جواب صریحی داده نشده است و تنها به این پاسخ اکتفا شده است است که: آمارهای متفاوتی وجود دارد!

واژه های کلیدی: دانشجویان | وزارت علوم | احمدی نژاد | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz